top of page
Fotografia Portretowa
  • fotografia biznesowa

  • portret korporacyjny

  • sesje środowiskowe, plenerowe

  • portret plandid

  • portret arytstyczny

  • portret studyjny

Zdjęcia portretowe to gatunek fotografii nieposiadający określonych ram czy stylu. Istnieje wiele podejść i klasyfikacji, ale łączy je jedno - to człowiek jest głównym tematem, istotą ujęcia, stąd każda sesja portretowa staje się na swój sposób indywidualna i wyjątkowa. Nie można jednak zapominać, że oprócz fotografowanego, dopełnieniem każdego kadru jest sceneria. W zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć zdjęciem – odwzorowanie realne czy korzystne, wybór otoczenia jest niesłychanie ważny. Dlatego też pełne zaangażowanie fotografa oraz umiejętność nawiązania relacji z modelem, już na etapie planowania sesji, stanowią bezpośrednie przesłanki sukcesu. Dopiero wytworzenie odpowiedniej atmosfery, pozwala ukazać to co najważniejsze – gest, spojrzenie, emocje, skupienie czy uwagę. 

 

Nasze doświadczenie, umiejętności aranżacyjne oraz kreatywność są gwarancją kompleksowej i profesjonalnej sesji, która - w zależności od oczekiwań Klienta – zawsze wymaga indywidualnego podejścia. 

 

  • W sesjach portretowych, wykonywanych w charakterze konstrukcyjnym, skupiamy się na ukazaniu założonej idei, kreując okoliczności ujęcia. Tego typu fotografie wymagają twórczego podejścia. Dopiero odpowiednia aranżacja przestrzeni pozwala przekazać konkretny komunikat. Z tego też względu, miejscem wykonywania zdjęć jest studio fotograficzne, a sama fotografia określana jako portret studyjny.

 

  • Zupełnie inny typ zdjęć stanowią sesje środowiskowe. Nadrzędnym ich celem jest przedstawienie fotografowanego w możliwie naturalny sposób, w jego prawdziwym otoczeniu– m.in. podczas pracy lub w trakcie spędzania czasu z rodziną. Dlatego też, w ujęciach typu portret biznesowy (określany również jako portret korporacyjny) czy rodzinny, od fotografa oczekiwana jest jest elastyczność i szybka adaptacja – z czego doskonale zdajemy sobie sprawę w LupaStudio.

 

  • O ile, wspominane wyżej, fotografia biznesowa lub rodzinna, są umówione, zaplanowane i tak też finalnie przedstawione, o tyle portret plandid – czyli planowane niepozowanie, reprezentuje zupełnie odmienny trend fotograficzny. Pomimo świadomości fotografowanego o zamierzonym efekcie zdjęcia, niejednokrotnie to umiejętność bycia „niewidocznym” i szybkim w uchwyceniu momentu, decydują o wykonaniu tego jedynego, niepowtarzalnego ujęcia.

 

  • Najbardziej wymagającym jest portret artystyczny. Gra światłem dla wydobycia i ukazania piękna, wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu, lecz przede wszystkim umiejętnej aranżacji przestrzeni – także w plenerze.

 

bottom of page